20 Böcker + föreläsning/WorkShop - spara 10 000 kr

Rea:
17 990 kr
Inkl. 6% Moms
Antal:
Finns i lager
STARTA PÅ BÄSTA SÄTT - ÅRETS ENERGIKICK FÖR MEDARBETARE OCH LEDARE:
FÖRELÄSNING OCH BÖCKER 17 990 KR (ORD 27 990 KR)


Om du tar hand om dina medarbetare på bästa möjliga sätt kommer de ta hand om dina kunder, elever, patienter, vårdtagare på bästa möjliga sätt.

Vilket sparar tid och pengar och ännu viktigare; mänskligt lidande. Samtidigt som det stärker varumärket internt och ...:

 
  • ... ökar engagemanget
  • ... stärker koncentration och fokus
  • ... ökar frisknärvaron
  • ... ökar kreativiteten
  • ... ökar självledarskapet
  • ... ökar den organisatoriska, sociala och psykiska hälsan
  • ... bidrar till att ni mår bra, har kraft prestera och utvecklas som ni vill.

JUST NU: Beställ 20 böcker inklusive inspirations- och aktivitetsworkshop "Varför finns det inga isbjörnar på Skansen?" till specialpriset 17 990 kronor (Isf: 27 990 kronor). Moms, eventuella resor och logi tillkommer.

Välj "faktura" som betalningssätt för faktura direkt till ditt företag, din skola eller kommun.


Föreläsningen genomförs enligt överenskommelse inom tre (3) månader från bestälningsdatum. Böckerna levereras i samband med föreläsningen eller annan överenskommelse. 

Om boken:
"Boken var väldigt uppskattad och tog fort slut. Jag beställer därför ytterligare 20 ex av den. Ha en fortsatt bra sommar.", Håkan Askelöf, Nacka Energi AB

"... en rolig, intressant,inspirerande,energi givande, tankeväckande, matnyttig, ... föreläsning/ workshop. Det blev ett bra startskott för vår skolas satsning på mer fysisk aktivitet i skolan varje dag, inte bara på raster och idrottslektioner utan under hela skoldagen.Tack!", Lilleba Hansson, Idrottslärare, Stockholm

"Jag var tvungen att lämna kvar min bok på förra arbetsplatsen så nu behöver jag
beställa två till min nya arbetsplats.", Christine Helander


”För flera år sedan fick jag diagnosen Social fobi ... ödets ironi, tillsammans med min hustru Agneta driver jag Trosa Stadshotell, vilket innebär mängder av sociala kontakter ... svårt att konkret beskriva vad som hänt men jag märkte snart, till och med mycket snart, att de tidigare situationerna nu gick att genomleva utan större problem ... gå på bio, genomföra flygningar, lättare komma ihåg texten i en bok eller ett föredrag känns underbart. Njutbara ting som nu är just njutbara, fria från oro och motstånd.”, Anders Scharp, Hotelldirektör och tid ägare Trosa Stadshotell & Spa

”Det är vi som tackar för din sprudlande och starka energi som du spred till mig och mina kollegor. Du är en fantastisk föreläsare, inspratör och person.", Lillebah Hansson, Mariehällsskolan

”Din föreläsning landade väl - både hos elever och personal på skolan. Inspirerande & aktiverande!”, Urban Carlefjord, Nyköpings Enskilda Gymnasium


”Vilken toppendag vi haft med Torgny idag. Jag är så himla glad att du ville komma till vår skola och inspirera all personal inför uppdraget att se till att det blir mer fysisk aktivitet under hela skoldagen. Vilken pangstart vi fick, än en gång ett stort tack.”, Lillebah Hansson, Mariehällsskolan

"Du inspirerar och väcker tankar i mig som får mig att tänka; vilken väg
vågar jag ta?”, Deltagare, öppen föreläsning

"Jag vill köpa 50 ex av boken ... Boken är tänkt att bli en sommarpresent till personalen.", Håkan Askelöf, Nacka Energi AB


"Väldigt bra bok med fantastiska rörelser! Min son knäckte läskoden när han börjat med dessa rörelser och fick en enorm vilja att vilja lära.", Linda Persson

"En lättläst och pedagogiskt disponerad bok med tydliga illustrationer. Jag blir inspirerad och nyfiken när jag läser boken och skulle gärna prova en del av detta i mitt arbete med barn i skolan.", Lektör Marianne Ericsson, BTJ (Häftepos:13102034)